Podstrona: Wykład otwarty prezesa Głównego Urzędu Miar dr. inż. Włodzimierza Lewandowskiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2018-05-10

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów na wykład otwarty prezesa Głównego Urzędu Miar dr. inż. Włodzimierza Lewandowskiego pt. „KONSEKWENCJE REDEFINICJI JEDNOSTEK MIAR MIĘDZYNARODOWEGO UKŁADU SI”.

Spotkanie z cenionym na świecie metrologiem odbędzie się 15 maja o godz. 10:30 w sali V-2 w budynku rektoratu.

- Poruszane podczas wykładu zagadnienia są ważne dla wszystkich kierunków studiów, zachęcam więc do wzięcia udziału w spotkaniu - zaprasza dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia.

Wykład jest organizowany przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiego Centrum Innowacji, Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Dr inż. Włodzimierz Lewandowski  - prezes Głównego Urzędu Miar
Studiował na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej i Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Doktoryzował się we francuskim Państwowym Instytucie Geodezji (IGN). W latach 1983-1985 pracował w Międzynarodowym Biurze Czasu (BIH) w Obserwatorium Paryskim, a w latach 1985-2014 na stanowisku naczelnego fizyka w Międzynarodowym Biurze Miar (BIPM) w Sèvres pod Paryżem. Od 2007 r. jest doradcą Grupy Parlamentarnej ds. wykorzystania przestrzeni kosmicznej. Przewodniczy zespołom ds. GALILEO i COPERNICUS Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Jest wiceprzewodniczącym dwóch Komitetów Programowych ESA ds. nawigacji satelitarnej PB-NAV i telekomunikacji JCB. W roku 2014 otrzymał największe wyróżnienie światowe w dziedzinie metrologii czasu od amerykańskiego Instytutu Nawigacji (ION).