Podstrona: Wypożyczalnia Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami rozpoczęła działalność / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wypożyczalnia Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami rozpoczęła działalność

2021-05-20 , red.  Anna Worosz
Logo biura

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza z dnia 19 maja 2021 r. w sprawie wprowadzenia „Regulaminu wypożyczalni urządzeń specjalistycznych dla osób z niepełnosprawnościami prowadzonej przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami” działalność rozpoczęła wypożyczalnia BON.

Celem działania wypożyczalni jest ograniczenie skutków niepełnosprawności przez nieodpłatne udostępnianie sprzętu. Prawo do wypożyczenia sprzętu przysługuje osobom z niepełnosprawnościami zarejestrowanym w BON, będącym studentem, doktorantem lub pracownikiem Politechniki Rzeszowskiej. Podstawą ubiegania się o wypożyczenie sprzętu jest złożenie w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami pisemnego wniosku. Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie.

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami powstało w ramach projektu „Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną”. Celem głównym projektu jest kompleksowe dostosowanie uczelni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami uczestniczących w procesie kształcenia przez realizację działań w zakresie edukacji włączającej i niwelowanie zdiagnozowanych barier dostępności. Biuro znajduje się w bud. J pok. 21 oraz 22 na ul. Podkarpackiej 1.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i współpracy z mgr Mają Kołodziej majak@prz.edu.pl, tel. (17) 743 23 72. Więcej informacji można znaleźć na stronie  oraz na Facebooku BON.