Podstrona: Wystawa prac studentów architektury / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wystawa prac studentów architektury

2017-06-29 , red.  Artur Polakiewicz
Wystawa prac studentów architektury

23 czerwca br. o godzinie 9:00 w holu Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej otwarto wystawę prac wykonanych na zajęciach projektowych w Katedrze Konserwacji Zabytków PRz. Zostały zaprezentowane projekty architektoniczno-budowlane (faza koncepcji) centrum informacyjnego (visitor centre) wraz z restauracją nieopodal zamku Krásna Hôrka na Słowacji.

Autorami prac, które powstały na zajęciach z przedmiotu „ochrona architektoniczna obiektów historycznych – architektura regionalna” pod opieką naukową prof. Petera Pásztora oraz mgr inż. arch. Agaty Mikrut, są studenci I roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku architektura Politechniki Rzeszowskiej.

9 marca br. studenci uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Koszyc. Mogli rozpoznać teren, którego dotyczyły ich koncepcje, a także zobaczyć zabytkową zabudowę starego miasta. Takie wyjazdy są nieodłącznym elementem procesu projektowego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia wystawy, którą będzie można oglądać do 13 lipca br.

Ewa Jaracz