Podstrona: XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

2020-12-14 , red.  Anna Worosz
XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Ogólnopolski Konkurs Student-Wynalazca jest organizowany od 2010 r. przez Politechnikę Świętokrzyską. Konkurs ma na celu aktywizację studentów w działalność badawczo-rozwojową, promowanie wyników prac badawczo-rozwojowych chronionych prawami wyłącznymi lub zgłoszonych do ochrony, upowszechnienie wiedzy na temat ochrony własności przemysłowej, zwiększenie zainteresowania studentów poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań na rzecz własnej działalności gospodarczej.

Konkurs jest adresowany do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami lub współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym bądź zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Do konkursu mogą być również zgłoszone wynalazki i wzory użytkowe, które powstały w ramach współpracy międzynarodowej, a ich współtwórcami są studenci uczelni zagranicznych.

Pięciu laureatów nagród głównych weźmie udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie – The International Exhibiton of Inventions of Geneva w 2021 r. Organizator sfinansuje koszty stoiska wystawienniczego, podróży i pobytu laureatów w Genewie. W dotychczasowych edycjach konkursu nasi laureaci zdobyli na tej prestiżowej wystawie: 16 złotych, 17 srebrnych i 8 brązowych medali oraz liczne nagrody specjalne. Ponadto laureaci i wyróżnieni w konkursie zaprezentują swoje rozwiązania na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS.

Nabór zgłoszeń do konkursu trwa od 1 grudnia 2020 r. do 25 stycznia 2021 r. Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne pod adresem: https://tu.kielce.pl/xi-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-student-wynalazca/