Podstrona: [FOTO] XIX regionalne zawody Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-01-10 , red.  Artur Polakiewicz, /fot. A. Surowiec
kategoria: Nauka, Wydarzenia

10 stycznia br. o godz. 9.45 na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki PRz rozpoczęły się XIX regionalne zawody Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”.

Patronat nad wydarzeniem objął dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Na uroczystości rozpoczęcia byli obecni: przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, prezes Oddziału Rzeszowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich Bolesław Pałac, przewodniczący Rady Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa Zbigniew Detyna, przewodnicząca komisji konkursowej dr inż. Jadwiga Płoszyńska i dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie Irena Jamróz.

Do zawodów zgłoszono 69 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych regionu. W czasie spotkania w sali Rady Wydziału zostały wygłoszone dwie interesujące prezentacje – „Implementacja systemu wykrywania i zapobiegania włamaniom w oparciu o platformę Raspberry PI 3” (studenci WEiI: S. Nienajadło, D. Bentkowski i P. Szeliga) oraz  „Nieco o historii i współczesności »dużych« komputerów” (dr inż. M. Śnieżek).

Uczestnikom olimpiady życzymy powodzenia!

Dominik Strzałka