Podstrona: XX Konferencja „Dydaktyka Chemii” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

XX Konferencja „Dydaktyka Chemii”

2021-12-20 , red.  Dorota Głowacz-Czerwonka, Anna Worosz
 Mgr inż. D. Malec,

XX Konferencja „Dydaktyka Chemii”, organizowana corocznie przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej przy współudziale I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie i Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego (PTChem), odbyła się 9 grudnia 2021 r. w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej. Wydarzenie jest adresowane do nauczycieli chemii szkół ponadpodstawowych województwa podkarpackiego.

Konferencję otworzyła prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz. Uczestników wydarzenia powitali także: dziekan Wydziału Chemicznego prof. dr hab. inż. Dorota Antos, przedstawiciel Zarządu Oddziału Rzeszowskiego PTChem dr hab. inż. Jaromir Lechowicz, prof. PRz oraz organizator konferencji prodziekan ds. kontaktów z otoczeniem WCh dr inż. Dorota Głowacz-Czerwonka, prof. PRz.

Elektrochemia tematem przewodnim konferencji

Tematem przewodnim konferencji była elektrochemia. Ważki temat konferencji zainteresował wielu nauczycieli szkół z całego Podkarpacia. Podczas konferencji wygłoszono następujące wykłady:

• „Elektrody i równowaga elektrochemiczna” – dr inż. Tomasz Pacześniak z Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej,
  • „Zmiany w nazewnictwie związków organicznych” – prof. dr hab. inż. Jacek Lubczak z Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej,
  • „Co z tą elektrochemią?” – mgr inż. Dymitr Malec z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku,
  • „Pułapki w edukacji czyhające na nauczycieli w nauczaniu chemii” – mgr Paulina Kulpa-Wojtkielewicz z Nowoczesnej Szkoła Chemii Molecool w Rzeszowie,
  • „Doradztwo metodyczne – wyzwania i szanse w doskonaleniu zawodowym nauczycieli” – dr Renata Kasper-Pakosz -z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku oraz PCEN w Przemyślu.

Podczas konferencji przedstawiciele „Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro” zaprezentowali ofertę wydawnictwa. Uczestnicy mieli możliwość zakupu podręczników.

Bardzo pochlebne opinie uczestników konferencji pozwalają przypuszczać, że konferencja spełniła oczekiwania.