Podstrona: XXI Międzynarodowe Seminarium Metrologów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

XXI Międzynarodowe Seminarium Metrologów

2017-09-15
kategoria: Nauka, Wydarzenia
XXI Międzynarodowe Seminarium Metrologów

XXI Międzynarodowe Seminarium Metrologów MSM’2017 pod hasłem „Metody i technika przetwarzania sygnałów w pomiarach fizycznych” odbyło się w miejscowości Czerniowce (Ukraina) w dniach 12 - 15 września br. Jego organizatorami były: Katedra Metrologii i Systemów Diagnostycznych Politechniki Rzeszowskiej oraz Katedra Technologii Informacyjno-pomiarowych Politechniki Lwowskiej.

Celem seminarium była wymiana doświadczeń naukowych i dydaktycznych dotyczących metrologii oraz rozwijanie współpracy pomiędzy uczelniami krajowymi i zagranicznymi, szczególnie w Euroregionie Podkarpackim.

Tematyka konferencji obejmowała następujące zagadnienia:

1. Podstawowe problemy metrologii.
  2. Czujniki i przetworniki pomiarowe.
  3. Przetwarzanie sygnałów.
  4. Systemy informacyjno-pomiarowe.
  5. Dydaktyka metrologii.

Prace zgłoszone na XXI MSM zostały poddane recenzjom przez członków Komitetu Naukowego i opublikowane w czasopismach naukowych takich jak: Przegląd Elektrotechniczny i Zeszyty Naukowe Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

Bogaty program imprez kulturalnych towarzyszących konferencji obejmował m.in. zwiedzanie Chocimia i Kamieńca Podolskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji i obejrzenia poniższych fotografii.