Podstrona: XXII Krajowa Konferencja Naukowa „Koła Zębate” – KZ 2017, XX Krajowa Konferencja Naukowa „Przekładnie Zębate” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-04-28 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia

Od 24 do 26 kwietnia br. trwały obrady w ramach konferencji naukowej łączącej XXII Krajową Konferencję Naukową „Koła Zębate” – KZ 2017 – oraz XX Krajową Konferencję Naukową „Przekładnie Zębate”. Organizowały ją wspólnie Katedra Konstrukcji Maszyn Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej oraz Katedra Budowy Pojazdów Samochodowych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej.

Podczas tegorocznej konferencji „Koła Zębate” i „Przekładnie Zębate” obchodzono jubileusz 70. urodzin prof. dr. hab. inż. Tadeusza Markowskiego, jednego ze współtwórców polskiej szkoły naukowej związanej z kołami zębatymi i napędami zębatymi oraz konstrukcją maszyn. Należy dodać, że główne zainteresowania naukowe prof. Tadeusza Markowskiego dotyczą konstrukcji i technologii kół zębatych.

W konferencji wzięli udział m.in. prorektor ds. nauki prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik i prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz.

Na sesjach plenarnych zostały przedstawione wyniki badań naukowych dotyczących kół i przekładni zębatych (zagadnienia: analizy, modelowania, kontroli jakości, pomiarów, obróbki, diagnostyki, zastosowania kół i przekładni zębatych).

Program konferencji dostępny poniżej.