Podstrona: XXX Jubileuszowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

XXX Jubileuszowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

2017-03-07 , red.  Artur Polakiewicz
XXX Jubileuszowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

4 marca br. w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowe XXX Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Pracownicy Politechniki Rzeszowskiej od lat współpracują z Komitetem Okręgowym Olimpiady, wchodząc w skład zespołu sprawdzającego w naszym okręgu. Pełnomocnik Komitetu Głównego OWiUB mgr inż. Ryszard Daniel bardzo wysoko ocenia długoletnią współpracę z naszą uczelnią.

W tegorocznej edycji uczestniczyło 97 uczniów techników budowlanych z 24 szkół z Polski południowo-wschodniej. Młodzież rozwiązywała zadania związane z budownictwem, opracowane przez Radę Naukową Komitetu Głównego OWiUB.

Prace uczniów oceniało jury, w którym zasiadło sześcioro pracowników WBIŚiA: dr hab. inż. Lech Lichołai, prof. PRz (przewodniczący), dr inż. Janusz Kulpiński (sekretarz naukowy), dr inż. Marzena Kłos, mgr inż. Joanna Krasoń, dr inż. Lidia Buda-Ożóg i dr inż. Przemysław Miąsik (sekretarz organizacyjny). Po weryfikacji wyników przez zespół sprawdzający Komitetu Głównego najlepsi uczniowie zostaną zakwalifikowani do zawodów centralnych, które odbędą się 6–8 kwietnia w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku.

Tradycyjne spotkanie organizatorów olimpiady, nagrodzonych i wyróżnionych uczniów, ich nauczycielami z dyrektorami, władzami uczelni i wydziału, zaproszonymi gośćmi i sponsorami planowane jest na koniec marca na WBIŚiA. Uczniowie otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów.

Warto podkreślić, że nasz region może pochwalić się w dotychczasowej historii olimpiady 50 tytułami laureata.