Podstrona: Zabierz ze sobą pasję, a my zamienimy ją na pracę! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zabierz ze sobą pasję, a my zamienimy ją na pracę!

2024-06-07 , red.  Marta Jagiełowicz
Industry Day,

Na Politechnice Rzeszowskiej odbył się Industry Day. Podczas wydarzenia studenci i mieszkańcy Rzeszowa mogli spotkać się z przedstawicielami firm, zwiedzić stoiska tematyczne i demonstratorów oraz aplikować na staże i praktyki. Udział w wydarzeniu dawał również możliwość poznania ofert pracodawców z naszego regionu i wybrania tej najlepszej.

Industry Day to cykliczne wydarzenie odbywające się co roku w murach Politechniki Rzeszowskiej, dające czołowym firmom regionu możliwość zaprezentowania się nie tylko studentom i uczniom szkół średnich, ale także mieszkańcom Rzeszowa i Podkarpacia. Miało ono wzbudzić wśród nich zainteresowanie działalnością firm i uświadomić możliwości odbywania praktyk i staży, realizacji prac dyplomowych czy też zatrudnienia. Dla studenckich kół naukowych była to również szansa na rozszerzenie obszaru działania. Organizatorem wydarzenia był Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Wydarzenie było znakomitą okazją do zapoznania się z realiami funkcjonowania współczesnego, nowoczesnego przemysłu, warunkami pracy, wymaganiami stawianymi wobec pracowników, a także perspektywami rozwoju i kariery. Studenci i uczniowie mogli zapoznać się z ofertą naszej uczelni jako drogi do znalezienia atrakcyjnej pracy w zawodzie.

Uczestnicy Industry Day

W wydarzeniu udział wzięli reprezentanci czołowych firm z Podkarpacia, którzy zaprezentowali 30-minutowe wystąpienia: Pratt & Whitney Rzeszów S.A – „Transforming the future of aviation”, Safran Aircraft Engines Poland Sp. z.o.o. – „Contribute to safer and more sustainable aviation”, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. – „Cykl rozwoju produktu. Naszym celem jest zadowolenie konsumenta”, EME Aero Sp. z o.o. – „Passion driven performance”, MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. – „Future competences in aviation Industry”, Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. – „Ensuring  those we serve always stay ahead of ready”, Boeing Poland Sp. z o.o. – „Pursuing the next horizon”, GE Aerospace Poland Sp. z o.o. – „See your career take flight!”.