Podstrona: Zaczynamy odliczanie: Rzeszowskie Juwenalia za miesiąc! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaczynamy odliczanie: Rzeszowskie Juwenalia za miesiąc!

2017-04-11 , red.  Artur Polakiewicz
Zaczynamy odliczanie: Rzeszowskie Juwenalia za miesiąc!

11 kwietnia br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się konferencja prasowa organizatorów 24. Rzeszowskich Juwenaliów: Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Rzeszowskie Juwenalia to największe studenckie święto na Podkarpaciu. Wzorem ubiegłych lat, będzie trwać trzy tygodnie i obfitować w wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe. Już 22 kwietnia startujemy ze Sportową Rozgrzewką, która ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i mało popularnych dyscyplin sportowych – każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach z golfa, spędzić chwilę na ściance wspinaczkowej czy chodząc po linie. Odbędą się także pokazy street workoutu. Nie zabraknie atrakcji dla grup – pasjonatów paintballu czy koszykówki. Odbędą się też Międzyuczelniany Turniej Piłki Halowej dla Władz Rzeszowskich Uczelni Wyższych oraz Igrzyska Studenckie organizowane z organizacją IAESTE. Nie zabraknie gry w hokeja… mopami. Turniej na strzelnicy elektronicznej i policyjny tor przeszkód to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Samorząd Studencki WSPiA. Odbędą się również: turniej gokartowy, trening na trampolinach i nocne zawody na orientację w budynku L Politechniki Rzeszowskiej. Sportowa Rozgrzewka zakończy się 28 kwietnia.

Bez wątpienia najważniejszy dla studentów jest Wielki Koncertowy Finał – 11–13 maja. Na konferencji poznaliśmy kolejne zespoły, które będą bawić się razem z nami. To (poza Ich Troje) m.in.: Lao Che, The Freeborn Brothers, Piękni i Młodzi, Wilki oraz Happysad.

Koncerty to jednak nie koniec 24. Rzeszowskich Juwenaliów. Odbędzie się także Tydzień Kultury i Nauki. To seria wydarzeń, spotkań i warsztatów, które zwrócą uwagę na intelektualne formy spędzania czasu. Nie zabraknie m.in. Plenerowych Kin Nocnych na PRz oraz Tanecznego Kalejdoskopu. W tym roku konkurs studencki „Kill me with the MUSIC” nie odbędzie się w ramach Tygodnia Kultury i Nauki, lecz przed Koncertowym Finałem – wszystko po to, by zwycięzcy mogli zaprezentować się na scenie przed studencką publicznością.

Więcej szczegółów będzie się pojawiać na stronie Rzeszowskich Juwenaliów Już teraz zapraszamy!

Anita Baca