Podstrona: Zakończenie pierwszej kadencji Rady Uczelni / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zakończenie pierwszej kadencji Rady Uczelni

2020-12-09 , red.  Anna Worosz
Zakończenie pierwszej kadencji Rady Uczelni

31 grudnia br. kończy się pierwsza kadencja Rady Uczelni Politechniki Rzeszowskiej, która została powołana przez Senat Politechniki Rzeszowskiej 11 kwietnia 2019 r. Podczas spotkania z członkami Rady Uczelni JM Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik podziękował wszystkim za pracę i zaangażowanie na rzecz naszej uczelni.

Przewodniczącym Rady Uczelni pierwszej kadencji jest Rafał Kalisz, prezes zarządu FIBRAIN Sp. z o.o., prezes Stali Rzeszów S.A i wiceprezes D.A. Glass. Pozostali członkowie Rady Uczelni to: Agnieszka Sanocka-Zajdel, dyrektor handlowy Grupy SPLAST, Sławomir Sołtys, współzałożyciel i dyrektor firmy B&M OPTIK, dr inż. Bogusław Dołęga, profesor uczelni w Katedrze Awioniki i Sterowania Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, dr inż. Andrzej Paszkiewicz, profesor uczelni w Zakładzie Systemów Złożonych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, dr inż. Jadwiga Pisula, profesor uczelni w Katedrze Konstrukcji Maszyn Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, Michał Klimczyk, przewodniczący Samorządu Studenckiego PRz.

Do zadań Rady Uczelni należy m.in.: opiniowanie projektu strategii uczelni, opiniowanie projektu statutu, monitorowanie gospodarki finansowej uczelni (opiniowanie planu rzeczowo-finansowego, zatwierdzanie sprawozdania z wykonania planu rzeczowo-finansowego oraz zatwierdzanie sprawozdania finansowego), monitorowanie zarządzania uczelnią, wskazywanie kandydatów na rektora po zaopiniowaniu przez Senat, opiniowanie sprawozdania z realizacji strategii uczelni.