Podstrona: Zakończenie Sportowego Roku Akademickiego w Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zakończenie Sportowego Roku Akademickiego w Politechnice Rzeszowskiej

2019-07-02
kategoria: Sport
Zakończenie Sportowego Roku Akademickiego w Politechnice Rzeszowskiej

14 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie Sportowego Roku Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, na którym przedstawiono najważniejsze wydarzenia sportowe roku akademickiego 2018/2019.

W wydarzeniu władze uczelni reprezentowali Rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski,  Prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz oraz Kanclerz mgr Andrzej Sowa.

Spotkanie rozpoczęło podsumowanie sportowych lig (futsal, koszykówka 3x3 oraz siatkówka mieszana), które przez klika miesięcy rozgrywane były w obiektach Politechniki Rzeszowskiej. Trzy najlepsze drużyny z każdej ligi otrzymały pamiątkowe puchary.

Podczas wydarzenia pożegnano również studentów – sportowców, którzy zakończyli edukację w Politechnice Rzeszowskiej. Szczególne podziękowania skierowano do 23 osób. To oni godnie reprezentowali barwy PRz na arenie regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Wiktoria Gwóźdź – karate kyokushin, Kamila Tłuczek – lekkoatletyka, Mariusz Brito – trójbój siłowy, Patrycja Surowiec – lekkoatletyka, Adam Kawula – kolarstwo górskie, Adrian Świczerewski – judo oraz Konrad Pochłódka – snowboard. Wyróżniono również drużyny w następujących dyscyplinach: wspinaczka sportowa mężczyzn, piłka nożna, żeglarstwo, piłka siatkowa kobiet oraz tenis stołowy mężczyzn. Miłym akcentem były podziękowania dla władz uczelni ze strony najlepszego trenera Lotto Ekstraligi Tenisa Stołowego – Tomasza Lewandowskiego.

- To dla nas wielki zaszczyt, że mamy w naszej kadrze studentów, których sukcesy tworzą historię naszej uczelni i jednocześnie motywują innych do sięgania wyżej. Dziękujemy za emocje, wspaniałe chwile i życzymy dalszych sukcesów na drodze zawodowej  – mówiła dr Adrianna Gardzińska, dyrektor Centrum Fizjoterapii i Sportu. - Nie wolno również zapominać, że za sukcesem sportowców i zespołów stoją trenerzy. Bez ich ciężkiej, codziennej pracy nie byłoby sukcesów, które dziś świętujemy  dodała dr Gardzińska.