Podstrona: Zakończenie Sportowego Roku Akademickiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zakończenie Sportowego Roku Akademickiego

2024-07-19 , red.  Krzysztof Gorczyca, Anna Worosz
Sportowcy wraz z trenerami i przedstawicielami władz uczelni,

Zakończenie Sportowego Roku Akademickiego jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym dla studentów reprezentujących sekcje sportowe, trenerów Centrum Sportu Akademickiego oraz działaczy Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Rzeszowskiej. Spotkanie odbyło się w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej, gdzie zaproszeni goście mogli wspólnie podsumować osiągnięcia minionego roku akademickiego.

Rozpoczęcie

Uroczystość rozpoczął i przywitał uczestników dyrektor Centrum Sportu Akademickiego i prezes KU AZS PRz mgr inż. Grzegorz Sowa, który podziękował studentom, trenerom sekcji oraz działaczom AZS za ich wkład w sukcesy sportowe i organizacyjne. Następnie głos zabrał prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, który gratulując sportowcom i ich trenerom, przytoczył słowa ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego Pierre'a de Coubertina: „Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze”. Prof. G. Ostasz podziękował wszystkim sportowcom godnie reprezentującym Politechnikę Rzeszowską na arenach krajowych i międzynarodowych, podkreślając ich ogromny wkład w promocję naszej uczelni.

Osiągnięcia

Głównym punktem imprezy było podsumowanie występów naszych sportowców podczas Akademickich Mistrzostw Polski 2023/2024. Nasi reprezentanci wystąpili w 25 dyscyplinach, a ich bardzo dobre występy przełożyły się na awans aż o cztery miejsca w klasyfikacji generalnej i jedno miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych. Ostatecznie w edycji 2023/2024 Politechnika Rzeszowska zajęła 26. miejsce i 9. w klasyfikacji uczelni technicznych.

Po podsumowaniu wyników nadszedł czas na indywidualne wyróżnienia za osiągnięte rezultaty dla następujących zespołów i zwycięzców:

• trójbój siłowy Klaudia Wąsacz (kategoria do 63 kg) 9. miejsce w klasyfikacji generalnej, 3. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych, Marcel Boryła (kategoria do 83 kg) 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych, Szymon Borowy (kategoria do 120 kg) 1. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych,
  • lekka atletyka Alicja Wysocka (skok wzwyż) miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych, Rafał Rembisz (bieg na 100 m) 5. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych,
  • judo Daniel Krempeć (kategoria do 90kg) 7. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych,
  • drużyna siatkówki kobiet Aleksandra Kalandyk, Alicja Węgrzyn, Anika Wojciechowska, Anna Sroka, Ewelina Gomułka, Karolina Jambor, Katarzyna Tęczar, Kinga Fleszar, Magdalena Sokołowska, Mariola Ciepielowska, Natalia Zięba, Weronika Mikulska, Wiktoria Demkowicz, Zofia Mickiewicz miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych
  • tenis Simon Styś, Przemysław Sioda miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych,
  • drużyna piłki nożnej kobiet Agata Flis, Aleksandra Kozik, Aleksandra Michalska, Aleksandra Misiak, Aleksandra Ożibko, Daria Zabawa, Gabriela Mackiewicz, Izabela Mroczka, Karolina Słapińska, Karolina Trawińska, Martyna Harko, Martyna Strasińska, Weronika Czółno, Wiktoria Litwin 11. miejsce w klasyfikacji generalnej, 3. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych,
  • strzelectwo sportowe Angelika Szczerba (konkurencja 10 m pistolet pneumatyczny) 11. miejsce w klasyfikacji generalnej, 3. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

W trakcie wydarzenia słowa podziękowania skierowano również do naszych absolwentów, którzy przez cały okres studiów na Politechnice Rzeszowskiej godnie reprezentowali uczelnię na akademickich zawodach sportowych. Część oficjalną zakończyły podziękowania dla opiekunów sekcji sportowych.