Podstrona: Zakończenie sportowego roku akademickiego na Podkarpaciu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zakończenie sportowego roku akademickiego na Podkarpaciu

2017-06-27 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Wydarzenia, Sport
Zakończenie sportowego roku akademickiego na Podkarpaciu

26 czerwca br. w Kielnarowej koło Tyczyna uroczyście podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół wyższych województwa podkarpackiego. Sportowy rok akademicki za nami…

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele klubów uczelnianych AZS z całego województwa oraz władz poszczególnych uczelni, a także sympatycy od lat wspierający działalność sportu akademickiego na Podkarpaciu.

W zakończeniu sportowego roku akademickiego wzięli udział: prorektor ds. kształcenia PRz prof. dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, kanclerz PRz mgr Marek Kachaniak, zastępca kanclerza ds. technicznych PRz mgr inż. Andrzej Sowa, kierownik SWFiS mgr Jerzy Pająk, prezes AZS PRz mgr inż. Grzegorz Sowa oraz reprezentanci podkarpackich szkół wyższych, a także przedstawiciel marszałka województwa podkarpackiego Jarosław Reczek oraz przedstawiciel prezydenta Rzeszowa Tadeusz Szylar. Gospodarzem spotkania był prezes ZŚ AZS Rzeszów dr Janusz Zieliński.

Miło nam poinformować, że nasza uczelnia zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego 2016/2017.

W tym roku zdobyliśmy wiele medali (11 złotych, 12 srebrnych i 4 brązowe):

• złoto – tenis stołowy mężczyzn drużynowo i indywidualnie, tenis stołowy kobiet drużynowo i indywidualnie, futsal mężczyzn, tenis mężczyzn oraz wspinaczka sportowa, ergometr wioślarski kobiet i mężczyzn, koszykówka mężczyzn, kolarstwo górskie mężczyzn;
  • srebro – koszykówka kobiet, biegi przełajowe kobiet i mężczyzn, lekka atletyka kobiet i mężczyzn, piłka nożna, narciarstwo alpejskie, szachy, siatkówka plażowa mężczyzn, pływanie kobiet, unihokej mężczyzn, kolarstwo górskie kobiet;
  • brąz – unihokej kobiet, pływanie kobiet i mężczyzn oraz badminton.

Grzegorz Sowa