Podstrona: Zakończenie sportowego roku akademickiego na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zakończenie sportowego roku akademickiego na Politechnice Rzeszowskiej

2018-07-02
Zakończenie sportowego roku akademickiego na Politechnice Rzeszowskiej

Rok akademicki 2017/2018 był bardzo udany dla Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Rzeszowskiej. Nasi sportowcy z sukcesami startowali w Akademickich Mistrzostwach Polski, co przełożyło się na wysokie 25. miejsce w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa sportowego wśród 150 uczelni wyższych w Polsce.

29 czerwca odbyło się zakończenie sportowego roku akademickiego 2017/2018 połączone z rozstrzygnięciem XXXIV plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Politechniki Rzeszowskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Klub Uczelniany AZS PRz.

Uroczystość była okazją do spotkania trenerów, działaczy wszystkich sekcji a także sympatyków Centrum Fizjoterapii i Sportu oraz AZS Politechniki Rzeszowskiej z władzami uczelni, rektorem Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeuszem Markowskim i prorektorami, dr. hab. inż. Grzegorzem Masłowskim, prof. PRz oraz dr. hab. inż. Mariuszem Oleksym, prof. PRz. Spotkanie odbyło się w Kula Bowling & Club.

Zakończenie roku akademickiego to zawsze czas podsumowań i analiz. Dla nas był to bardzo udany rok - podsumowuje Grzegorz Sowa, zastępca dyrektora ds. sportu i organizacji CFiS PRz. Dzięki współpracy Klubu Uczelnianego AZS z CFiS a przede wszystkim przychylności władz uczelni, w tym roku akademickim wystartowaliśmy na Akademickich Mistrzostwach Polski aż 28 razyPrzełożyło się to na nasze wysokie, historyczne 25. miejsce w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa sportowego uczelni wyższych, wśród 150 uczelni sklasyfikowanych - dodaje G. Sowa.

plebiscyyt.jpg

W XXXIV plebiscycie na najpopularniejszego sportowca PRz zwyciężyła drużyna tenisa stołowego. Wyniki plebiscytu przedstawiają się następująco:

• I miejsce - tenis stołowy: Mateusz Czernik, Mateusz Gołębiowski, Piotr Cyrnek, Łukasz Nadolski – złoto Akademickich Mistrzostw Polski,
  • II miejsce - judo: Adrian Świczerewski - brąz w finale Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji (II miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych),
  • III miejsce - piłka nożna, drużyna w składzie: Adrian Dziura, Wojciech Filip, Aleksander Gajdek, Dawid Hendzel, Paweł Kruła, Artur Kwiatkowski, Bartłomiej Kłak, Dawid Mastej, Mateusz Micał, Bartłomiej Myszak, Damian Pęcak, Karol Piecyk, Kamil Rębisz, Patryk Rusin, Eryk Sarzyński, Dawid Siudy, Jakub Sroka, Krystian Stanowski, Jakub Stefan, Patryk Świst, Łukasz Szawara, Paweł Żmuda, Marcin Żuraw, Aleksander Nabożny, trener Przemysław Biskup - za zajęcie III miejsca w Akademickich Mistrzostwach Polski w Uczelniach Technicznych.

W plebiscycie przyznano również wyróżnienia za wysokie osiągnięcia sportowe. Otrzymali je:

• Ewelina Golba– lekka atletyka,
  • Olko Philippe – tenis,
  • Maciej Wilk oraz Michał Majcher – judo,
  • Magdalena Kwiatek – trójbój siłowy,
  • Małgorzata Flaga –najbardziej wszechstronna zawodniczka PRz.

Podczas wydarzenia podziękowano 28 sportowcom, którzy kończą studia, wręczono pamiątkowe medale zwycięzcom rozgrywanej cyklicznie Akademickiej Ligi Siatkówki Mieszanej oraz Akademickiej Ligi Futsalu.

Nagrodę za zasługi od Zarządu Środowiskowego AZS w Rzeszowie otrzymała pani Barbara Michałowicz.

Na zakończenie spotkania rozegrano turniej kręgli.