Podstrona: Zapraszamy na Geek Week / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zapraszamy na Geek Week

2017-10-20
Zapraszamy na Geek Week

Geek Week to ważne wydarzenie dla miłośników branży IT. Już od 21 do 27 października na terenie Miasteczka Politechniki Rzeszowskiej będą organizowane różnorodne wydarzenia oraz atrakcje, które mają zachęcić uczestników do pogłębiania wiedzy w zakresie współczesnych technik informatycznych i telekomunikacyjnych.

- Bez względu na wiek i zainteresowania, każdy może wziąć udział w wybranym projekcie i sprawdzić własne umiejętności - zachęca dr inż. Bartosz Pawłowicz, opiekun Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych PRz.

Geek Week przedstawia się następująco:

21 – 22 października – hackathon programistyczny Rzethon

To 24 godzinny maraton programistyczny, w którym uczestnicy mają za zadanie przygotować rozwiązanie o zadanej przez organizatorów tematyce.

23 października – Dzień Wiedzy na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki

Studenci w grupach trzyosobowych zmierzą się z zagadkami oraz łamigłówkami z zakresu informatyki, aby wspólnie rozwiązać różne zadania i zdobyć najważniejszą dla studenta nagrodę – zwolnienie z egzaminu!

24 października – Zajęcia Kół Naukowych

KNEiTI i SKNI KOD będą prezentować ciekawe rozwiązania i projekty, zachęcając studentów do działania w środowisku studenckim.

25 października – turniej gier komputerowych na Politechnice Rzeszowskiej w Samsung Inkubatorze

Turniej zostanie rozegrany w dwóch częściach: część eliminacyjna oraz główny turniej.

26 października – INnovation Technology 2017, Politechnika Rzeszowska, wydarzenie regionalne

Konferencja będzie bazować na corocznym wydarzeniu organizowanym przez Koła Naukowe o nazwie IT Academic Day. Wydarzenie ma zachęcić młodych miłośników branży IT, automatyki i elektroniki do dalszego rozwoju oraz dać  im możliwość pozyskania nowej wiedzy od doświadczonych prelegentów.

27 października – Warsztaty prowadzone przez partnerów wydarzenia

Warsztaty poprowadzą przedstawicieli takich firm jak Asseco Poland, Ailleron, Deloitte i Fabrity. Studenci nauczą się programować aplikacje webowe wykorzystując platformę .NET. Zdobędą praktyczną wiedzę na temat systemów klasy Enterprise, kryptografii i cyberbezpieczeństwa.

Geek Week jest organizowany przez Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych oraz Studenckie Koło Naukowe Informatyków KOD przy współpracy z Fundacją Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz Zakładem Systemów Złożonych przy Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Więcej szczegółów na stronie.