Podstrona: Zapraszamy na spotkanie promocyjne Legii Akademickiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zapraszamy na spotkanie promocyjne Legii Akademickiej

2019-03-20
Zapraszamy na spotkanie promocyjne Legii Akademickiej

26 marca zapraszamy na spotkanie promocyjne szkolenia wojskowego studentów w ramach programu Legia Akademicka, które odbędzie się o godz. 10:00 w budynku V (aula V-1) Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Powstańców Warszawy 12. Organizatorem spotkania jest Biuro Legii Akademickiej Politechniki Rzeszowskiej.

W związku z rozpoczęciem kolejnej edycji programu ochotniczego szkolenia studentów w ramach programu Legia Akademicka, Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczęło kampanię informacyjną na jego temat. Bardzo istotnym elementem tej kampanii są wizyty przedstawicieli resortu obrony narodowej w uczelniach mające na celu informowanie studentów o przebiegu programu oraz korzyściach związanych z jego ukończeniem.

Do udziału w programie zachęcać będą m.in. prof. Czesław Kłak, sędzia Trybunału Stanu, płk. dr hab. Marcin Liberadzki, z-ca dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON oraz płk. dr inż. Mariusz Stopa, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie.

Uroczystość uświetni pokaz uzbrojenia, wyposażenia i wyszkolenia żołnierzy  21 Brygady Strzelców Podhalańskich i 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, który odbędzie się w budynku V oraz na zewnątrz.

„Legia Akademicka” to uruchomiony przez Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego pilotażowy program skierowany do studentów. Program skierowany jest zarówno do mężczyzn jak i kobiet, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać status żołnierza rezerwy, z perspektywą wstąpienia do wojska i z myślą również o służbie zawodowej.