Podstrona: Zaproszenie do udziału w „2021 European Learning & Teaching Forum” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaproszenie do udziału w „2021 European Learning & Teaching Forum”

2021-02-12 , red.  Katarzyna Kadaj-Kuca, Marta Jagiełowicz
Zaproszenie do udziału w „2021 European Learning & Teaching Forum”

The European University Association (EUA), której członkiem od 2009 r. jest również Politechnika Rzeszowska, zaprasza do udziału w „2021 European Learning & Teaching Forum”. Konferencja poświęcona tematyce rozwoju metod nauczania na poziomie szkół wyższych w celu wspierania strategii zrównoważonego rozwoju odbędzie się online 18-19 lutego br.

Europejskie Forum Nauki i Nauczania będzie okazją do omówienia postępów w nauce i nauczaniu na europejskich uniwersytetach. Forum opiera się na współpracy EUA z uniwersytetami członkowskimi w tym zakresie. Jest adresowane do osób zaangażowanych w organizację procesu nauczania, mogą w nim brać udział również studenci. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracji należy dokonać na stronie 2021 European Learning & Teaching Forum (eua.eu) do 16 lutego br.

Droga do zrównoważonej przyszłości wymaga nie tylko rewolucyjnych technologii, lecz przede wszystkim odpowiedniej edukacji. Tegoroczne Europejskie Forum Kształcenia i Nauczania zbada, w jaki sposób uczenie się i nauczanie zapewnia dostęp do wiedzy i umiejętności potrzebnych do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ oraz wprowadzania przemian w obszarze społecznym i gospodarczym. Wydarzenie będzie okazją do zastanowienia się, czy organizacja uczenia się i nauczania w instytucjach jest prowadzona w sposób zrównoważony pod względem ekonomicznym, środowiskowym i społecznym.

Dzięki połączeniu sesji plenarnych i równoległych forum stanowi platformę do dyskusji na temat tego, w jaki sposób uniwersytety usprawniają proces uczenia się i nauczania, prezentując jednocześnie prace grup tematycznych. Prelegentami będą przedstawiciele uniwersytetów z USA i krajów Europy.

Główne tematy sesji to: W jaki sposób szkolnictwo wyższe może wspierać umiejętności potrzebne w zrównoważonych społeczeństwach? Cztery podejścia do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju. Jak przekształcić edukację w generowanie wszechstronnej wiedzy i umiejętności? Podejścia do uczenia się i nauczania mające na celu promowania równości i integracji. Jak przekraczać granice dyscyplinarne, instytucjonalne i narodowe, aby dążyć do zrównoważonego świata? Jak zaangażować uczniów w debatę na temat zrównoważonego rozwoju? Wykorzystanie potencjału cyfryzacji.

Informacje na temat wydarzenia można śledzić na #EUALearnTeach na Twitterze lub dołączając do grupy LinkedIn „Nauka i nauczanie w europejskim szkolnictwie wyższym”.