Podstrona: Zaproszenie do udziału w konferencji „Etykietowanie środowiskowe w gospodarce o obiegu zamkniętym” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-11-13 , red.  Anna Worosz

Organizatorzy wydarzenia zapraszają do udziału w wirtualnej Konferencji Naukowej „Etykietowanie środowiskowe w gospodarce o obiegu zamkniętym” (ECOLABELLING 2020) oraz w badaniu ankietowym na temat etykiet i deklaracji środowiskowych. Celem konferencji, która odbędzie się 30 listopada br., jest utworzenie platformy wymiany poglądów na temat obecnego stanu i przyszłych perspektyw rozwoju ekoznakowania i gospodarki o obiegu zamkniętym. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Konferencja organizowana jest przez międzynarodowe konsorcjum pięciu krajów, w którego skład wchodzą: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet w Nowym Sadzie, Uniwersytet Techniczny w Koszycach, Instytut Technologii i Biznesu w Czeskich Budziejowicach, Uniwersytet Széchenyi István.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zgłaszania (w języku polskim lub angielskim) teoretycznych oraz empirycznych, przeglądowych i oryginalnych prac badawczych - mieszczących się w interdyscyplinarnym zakresie konferencji. Prace te mogą dotyczyć etykiet i deklaracji środowiskowych, gospodarki o obiegu zamkniętym lub obydwu zagadnień prezentowanych w kontekście środowiskowym, społecznym lub ekonomicznym. Wszystkie zaakceptowane przez Komitet Naukowy oraz zrecenzowane prace naukowe zostaną opublikowane jako rozdziały indeksowanej monografii. Monografie konferencyjne i prezentacje zostaną umieszczone na stronie internetowej projektu ECOLABELLING oraz na platformach e-learningowych członków konsorcjum projektu. Materiały będą udostępnione publicznie oraz wykorzystane do opracowania pilotażowego kursu „Etykietowanie środowiskowe w gospodarce o obiegu zamkniętym”.

Chęć udziału w konferencji można zgłaszać do 17 listopada br., a w badaniu ankietowym do 5 grudnia br. Informacja o konferencji wraz z formularzem zgłoszeniowym są dostępne na stronie internetowej Konferencji ECOLABELLING 2020. Zachęcamy również do kontaktu z organizatorami wydarzenia: dr inż. Marzeną Jankowską-Mihułowicz, e-mail: mjanko@prz.edu.pl, dr. inż. Bożydarem Ziółkowskim, e-mail: bozydarz@prz.edu.pl oraz dr. inż. Dariuszem Wyrwą, e-mail: dwyrwa@prz.edu.pl

Konferencja jest finansowana w ramach projektu „Innowacje w gospodarce o obiegu zamkniętym - etykiety i deklaracje środowiskowe” (ID: 21920002). Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji w ramach Grantów Wyszehradzkich z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej. Strona Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego: https://www.visegradfund.org/