Podstrona: Zaproszenie na Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego we wspinaczce sportowej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2018-11-05

Już 10 listopada w Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej odbędą się V Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego we wspinaczce sportowej. Będzie to także okazja do oficjalnego otwarcia nowej ścianki wspinaczkowej Politechniki Rzeszowskiej.

Mistrzostwa we wspinaczce sportowej będą także inauguracją Sportowego Roku Akademickiego 2018/2019 na Podkarpaciu. W zmaganiach  wezmą udział najlepsi wspinacze, którzy będą rywalizować o tytuł Akademickiego Mistrza Województwa Podkarpackiego. Duża widowiskowość dyscypliny zagwarantuje niezwykle ciekawe i emocjonujące widowisko sportowe.

Organizatorem imprezy jest Zarząd Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego w Rzeszowie a gospodarzem Politechnika Rzeszowska. W zawodach poza studentami podkarpackich uczelni mogą wziąć udział również wszyscy zainteresowani w ramach kategorii „open”.  Zawodnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach: wspinanie się „na czas” i „na trudność”, podobnie jak odbywają się Akademickie Mistrzostwa Polski.

Harmonogram V Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego:

09:00  odprawa techniczna

09:30  start konkurencji „na trudność”

13:30  koniec konkurencji „na trudność”

13:30 - 16:00  przerwa

16:00  start konkurencji „na czas”

18:00  oficjalne otwarcie ściany wspinaczkowej CFiS PRz i Inauguracja Sportowego Roku Akademickiego

19:30  koniec konkurencji „na czas”, ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców

Zawody odbędą się w Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej 2A. Wstęp na zawody jest bezpłatny.