Podstrona: Zaproszenie na uroczyste zakończenie programu Legia Akademicka / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaproszenie na uroczyste zakończenie programu Legia Akademicka

2019-06-11
Zaproszenie na uroczyste zakończenie programu Legia Akademicka

19 czerwca zapraszamy na uroczystość zakończenia programu Legia Akademicka, która odbędzie się o godz. 11:00 w budynku V (aula V-1) Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Powstańców Warszawy 12. Organizatorem spotkania jest Biuro Legii Akademickiej Politechniki Rzeszowskiej.

W związku z zakończeniem kolejnej edycji szkolenia studentów w ramach programu Legia Akademicka, nastąpi uroczyste wręczenie zaświadczeń o ukończeniu szkolenia teoretycznego oraz kart powołania na ćwiczenia wojskowe.

Podczas uroczystości JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski otrzyma dyplom uznania za zajęcie II miejsca wśród uczelni w Polsce w zakresie naboru studentów do programu Legii Akademickiej,

Wydarzenie uświetni pokaz uzbrojenia, wyposażenia i wyszkolenia żołnierzy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, który odbędzie się w budynku V oraz na zewnątrz.

Legia Akademicka to uruchomiony przez Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego pilotażowy program skierowany do studentów. Program skierowany jest zarówno do mężczyzn jak i kobiet, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać status żołnierza rezerwy, z perspektywą wstąpienia do wojska i z myślą również o służbie zawodowej.