Podstrona: Zaproszenie na wykład otwarty na temat wdrożenia RODO do polskiego systemu prawnego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2018-04-13

Katedra Prawa i Administracji Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej zaprasza na wykład otwarty na temat  wdrożenia RODO do polskiego systemu prawnego.

Prelegentami będą:

dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

oraz

Piotr Drobek, zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Wykład odbędzie się 26 kwietnia w bud. S (Wydział Zarządzania), w sali S-1 o godz. 10.30.

Tematy:

• Przetwarzanie danych osobowych w świetle Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych..., nowe rozwiązania prawne, reguły interpretacyjne oraz przygotowanie Polski do wdrożenia unijnych przepisów prawnych.
  • Specyfika przetwarzania danych osobowych w szkołach wyższych, ochrona danych osobowych studentów procesie rekrutacji i kształcenia.

Do udziału w wykładzie zaproszeni są w szczególności: studenci, nauczyciele akademiccy, pracownicy zajmujący się problematyką przetwarzania danych osobowych w poszczególnych jednostkach organizacyjnych uczelni, administratorzy bezpieczeństwa informacji, oraz administratorzy systemów informatycznych.

Ze względów organizacyjnych prowadzone są zapisy e-mailowe uczestników chętnych do wzięcia udziału w wykładzie w terminie do 17 kwietnia na adres: zpia@prz.edu.pl.

Kierownik Katedry Prawa i Administracji

dr hab. Marta Pomykała, prof. PRz