Podstrona: Zaproszenie na X Festiwal Natchnieni Bieszczadem 2018 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaproszenie na X Festiwal Natchnieni Bieszczadem 2018

2018-07-10
Zaproszenie na X Festiwal Natchnieni Bieszczadem 2018

Dziesiąty Jubileuszowy Festiwal Natchnieni Bieszczadem odbędzie się w 20 i 21 lipca w samym centrum Cisnej.  To miejsce spotkań bieszczadników i ludzi kochających turystykę górską. To także okazja do rozmowy z bieszczadzkimi bardami, poetami, fotografikami, rzeźbiarzami, malarzami oraz artystami, którzy kultywują i promują kulturę bieszczadzką.

Podczas tegorocznego spotkania zaplanowano m.in. rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Dźwiękosłowa” im. Ryszarda Szocińskiego, występy laureatów I Podkarpackiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej.  Będzie jarmark twórców bieszczadzkich, teatrzyk dla dzieci, konkursy z nagrodami i wspólne śpiewanie. Na miejscu nie zabraknie regionalnych wyrobów, które będzie można nie tylko poznać, ale i skosztować.

Program  festiwalu przedstawia się następująco:

Piątek, 20 lipca:
BIESZCZADZKA WATRA POETYCKA (moderacja Mirosław Welz)
16:00 - Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poezji ,,Dźwiękosłowa” im. Ryszarda Szocińskiego – 2018,
17:00 - Wspomnienie Ryśka Szocińskiego,
18:00 - Laureaci I Podkarpackiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej,
18:30 - Zespół ,,Lirepi”, Andrzej Czyż, Piotr Łagodzic,
19:00 - Koncert zespołu ,,MIMO WSZYSTKO”,
20:00 - Koncert Andrzeja Szęszoła z zespołem,
21:00 - Koncert Agaty Rymarowicz z zespołem.

Zaproszeni Goście:
Andrzej Ciach, Adam Łysy Glinczewski, Piotr Rogalik Rogala, Jerzy Baryła Nowakowski, Józef Bilski, Zespół ,,Zawiani” i Maciej Jóźwik.

Sobota, 21 lipca:
DZIEŃ FESTIWALOWY (prowadzenie Andrzej Ciach, Ryszard ,,Bury” Denisiuk)
13.00 - Jarmark twórców bieszczadzkich, bieszczadzkie książki – ekspozycje, spotkania z autorami,
15:00 - Ogólnopolski Konkurs Piosenki Poetyckiej „Natchnieni Bieszczadem” - eliminacje,
16:15 - Wolna scena,
16:45 - Teatrzyk dla dzieci „Mówię NIE wszystkiemu co ZŁE”,
17:30 - Ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów,
18:15 - Koncert - Ryszard ,,Bury” Denisuk i Paweł Sikora,
18:45 - Koncert - Lech Dyblik (polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pieśniarz),
19:15 - Koncert Zespołu ,,Łemkowyna”,
20:15 - Jubileuszowy Koncert Zespołu ,,Grzane wino”,
21:45 - Koncert Gwiazdy Wieczoru - Zespół ,,Żmije”,
23:00 - AFTER PARTY „Zabieszczaduj z nami artystami”.

Festiwal Natchnieni Bieszczadem został objęty honorowym patronatem rektora Politechniki Rzeszowskiej. Na wydarzenie zapraszają: Stowarzyszenie „Natchnieni Bieszczadem” w Cisnej, Optyk i Nieruchomości KWAŚNIAK, Karczma ŁEMKOWYNA, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich SKPB oraz Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie. Wstęp wolny.