Podstrona: Zaproszenie na XI Festiwal Natchnieni Bieszczadem / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaproszenie na XI Festiwal Natchnieni Bieszczadem

2019-08-14
Zaproszenie na XI Festiwal Natchnieni Bieszczadem

XI Festiwal Natchnieni Bieszczadem odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w miejscowości Cisna, w samym sercu Bieszczad. To miejsce spotkań ludzi kultywujących tradycję regionu oraz pasjonatów gór i turystyki górskiej. Impreza odbędzie się pod patronatem rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusza Markowskiego.

Celem wydarzenia jest promocja utalentowanych mieszkańców regionu. To także szansa dla odwiedzających Bieszczady na poznanie piękna przyrody i spędzenie urlopu z kulturą i tradycją regionu.

Najważniejsze pozycje tegorocznego festiwalu to konkurs piosenki poetyckiej „Natchnieni Bieszczadem” oraz konkurs poetycki „Dźwiękosłowa”. W programie wydarzenia przewidziano m.in.: wystawy oraz warsztaty rzemiosła, degustacje wyrobów regionalnych, warsztaty teatralne, jarmark twórczy czy targi sztuki i rękodzieła artystycznego oraz liczne koncerty. Na dzieci czekać będą liczne konkursy i zabawy trampoliny, warsztaty przyrodnicze, pisanie ikon.

Festiwal zakończy piknik rodzinny "Natchnieni Bieszczadem" i "Pożegnanie Lata 2019" na Wyspie Energetyk w Polańczyku. Wydarzenie ma charakter charytatywny na rzecz Kamila, który w wyniku wypadku uszkodził kręgosłup. W sobotę na Wyspie „Energetyk” odbędzie się III Cross PGE EO – bieg charytatywny, którego ambasadorką jest Izabela Zatorska biegaczka górska.

Program  festiwalu przedstawia się następująco:

Piątek, 23 sierpnia
10:00 Jarmark twórców regionalnych
12:00 Oficjalne otwarcie festiwalu na scenie głównej
12:10 Konkurs poezji "Dźwiękosłowa"
13:00 Bieszczadcy bardowie: Adam Glinczewski, Maciek Jóźwik&Marek Dubeltowicz, Andrzej Czyż, Rychu Bury  Denisiuk&Paweł Sikora
14:00 Teatrzyk dla dzieci Marek Pyś
15:00 Spotkanie z artystami bieszczadzkimi instrumenty dawne, ikony, rękodzieło
15:45 Laureaci poprzednich edycji Konkursu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej: Marcel i Wiktor Kotuła, Krzysztof Karasiński
16:30 Ogłoszenie wyników konkursu "Dźwiękosłowa"
17:00 Koncert duetu "Lirepi"
17:45 Koncert "Grupa Na Swoim"
19:00 Koncert zespołu "Łemkowyna"
20:00 Koncert zespołu "Żmije"
21:30 Koncert zespołu "Oreada"
23:00 Śpiewanki Bieszczadzkie Jam session

Sobota, 24 sierpnia
09:00 III Charytatywny Cross na Wyspie "Energetyk" w Polańczyku
10:00 Jarmark bieszczadzki
11:00 Oficjalne otwarcie drugiego dnia festiwalu
11:10 Konkurs piosenki
12:00 Atrakcje dla dzieci
12:00 Warsztaty pisanie ikon, rzeźba z gliny, kosmetyka naturalna
14:30 Ogłoszenie wyników konkursu i koncert laureatów
15:00 Koncert duetu "Piece Of Cake"
15:45 Koncert Piotr "Rogalik" Rogala
16:30 Koncert Piotr Łagodzic
17:15 Koncert zespołu "Jak"
18:30 Koncert Leszek Kopeć
19:30 Koncert Agata Rymarowicz
20:30 Koncert zespołu "Grzane Wino"
21:45 KONCERT GŁÓWNY KSU i muzycy z Matragony
23:00 Śpiewanki Bieszczadzkie Jam session

Niedziela, 25 sierpnia
12:00 Pofestiwalowy piknik rodzinny "Natchnieni Bieszczadem" i "Pożegnanie Lata 2019" na Wyspie "Energetyk" w Polańczyku
13:00 Charytatywny Cross dla Darczyńców i wszystkich chętnych
           Atrakcje dla dzieci (nowoczesny plac zabaw, piłka siatkowa, gry i zabawy, jachty, rowery elektryczne)
           Warsztaty rękodzieła, malarstwa, spotkanie z artystami
15:00 Koncert zespołu "Kapela z przypadku"

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.