Podstrona: Zebranie Zarządu Oddziału SIMP w Rzeszowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zebranie Zarządu Oddziału SIMP w Rzeszowie

2019-06-12
Zebranie Zarządu Oddziału SIMP w Rzeszowie

7 czerwca br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Rzeszowie, poszerzone o udział przewodniczących Kół SIMP i zaproszonych gości.

Podczas spotkania uczestnicy zwiedzili laboratoria mieszczące się na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, w Katedrze Przeróbki Plastycznej wraz z demonstracją nowoczesnych technologii: zgrzewania tarciowego z przemieszaniem (FSW) realizowane na obrabiarce CNC oraz innowacyjnego wyciskania metodą KOBO, jako alternatywnego procesu recyklingowego (wióry i inne odpady metaliczne). Podczas zebrania zaprezentowano wybrane wyniki prac z działalności badawczej i współpracy z przemysłem realizowanej w ramach aktywności laboratorium.

Po prezentacji rozpoczęły się obrady dotyczące sprawozdania z dotychczasowych efektów aktywności oddziału SIMP oraz propozycji programowych działalności Kół  SIMP w 2019 r. Przedstawiono zwięzłą informację o aktualnym stanie organizacyjnym i merytorycznym Oddziału SIMP w Rzeszowie oraz zapoznano uczestników spotkania z wynikami obrad ZG SIMP oraz informacją o VIII Dniu Mechanika.

Koło SIMP na Politechnice Rzeszowskiej zaprasza studentów Politechniki Rzeszowskiej do  udziału w ogólnopolskim konkursie o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej.

Więcej informacji można uzyskać pod linkiem: https://bit.ly/2ZerIw2

Dr inż. Robert Ostrowski