Podstrona: Znamy laureatów konkursu POLITALKS / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Znamy laureatów konkursu POLITALKS

2019-04-17
Znamy laureatów konkursu POLITALKS

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się pierwsza edycja konkursu wystąpień publicznych PoliTALK. Podczas Tygodnia Kultury i Nauki utalentowani studenci wygłosili na scenie pięciominutowe przemowy w języku angielskim na wybrany przez siebie temat.

Drogą głosowania jury wybrało 'The Speaker of The Year', którym został Bartłomiej Nawój za wystąpienie na temat ‘Will artificial intelligence destroy us?’. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo dalszego rozwoju sztucznej inteligencji, która w niedalekiej przyszłości może wyeliminować człowieka.

Kolejne miejsca zajęli:
2 miejsce - Marcelina Bełzo „Accent in English – does it really matter?”
3 miejsce - Michał Kruczek „What makes some companies so famous?”
4 miejsce - Natalia Uberman „Life is like riding a bicycle – on finding balance in your life”
5 miejsce - Karolina Panek „How being a Youtuber goes on backstage”
6 miejsce - Jerzy Pasławski „I’m a home brewer”

Przygotowane przez uczestników wystąpienia były nietuzinkowe w przekazie i formie, a ich autorzy wykorzystywali do prezentacji slajdy, gadżety i rekwizyty dla poparcia swoich tez.

- Jesteśmy dumni, że w murach naszej uczelni kształcą się tak kreatywni i zdolni studenci. Ich krótkie, bo zaledwie pięciominutowe prezentacje, zawierały rozważania, które pomimo tak młodego wieku autorów były bardzo mądre, wyważone i dojrzałe – mówi mgr Katarzyna Kania,  kierownik Studium Języków Obcych Politechniki Rzeszowskiej.

Pomysłodawczynią, inicjatorką i organizatorką imprezy była mgr Katarzyna Kurek, która zachęciła i zaangażowała studentów do wzięcia udziału w imprezie. Wydarzenie PoliTALK zostało zainspirowane znanymi na całym świecie konferencjami TED, podczas których prezentowane są krótkie wystąpienia, przedstawiające wartościowe idee i cenne konkluzje, motywujące do działania, wywołujące refleksję oraz pozostawiające słuchaczy z wieloma tematami do przemyślenia.