Podstrona: Zostań mówcą roku w I edycji konkursu PoliTALK / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zostań mówcą roku w I edycji konkursu PoliTALK

2019-03-19
Zostań mówcą roku w I edycji konkursu PoliTALK

Na Politechnice Rzeszowskiej rusza pierwsza edycja konkursu wystąpień publicznych PoliTALK. Podczas Tygodnia Kultury i Nauki utalentowani studenci wygłoszą na scenie pięciominutowe przemowy w języku angielskim na wybrany przez siebie temat. Zaprezentują je przed gronem studentów oraz nauczycieli akademickich Politechniki Rzeszowskiej.

Pierwsza edycja PoliTALK odbędzie się 8 kwietnia (poniedziałek) o godz. 12.00 w sali P2. Drogą głosowania jury wybierze 'The Speaker of The Year', który otrzyma atrakcyjne nagrody. Zachęcamy studentów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Obowiązuje preselekcja, dlatego zainteresowanych prosimy o wysłanie skryptu swojej prezentacji zapisanej w formacie w MS Word do mgr Katarzyny Kurek na adres e-mailowy kkurek@prz.edu.pl  do 20 marca

Autorzy najciekawszych prezentacji zostaną powiadomieni o wystąpieniu drogą e-mailową. Ilość zgłoszeń ograniczona!

Autorzy powinni zastosować się do poniższych kryteriów:

1. W pliku MS Word powinien znaleźć się tytuł oraz skrypt prezentacji, ewentualne slajdy lub zdjęcia, podpis studenta oraz numer telefonu.

2. Prezentacja multimedialna powinna być przygotowana w MS Power Point, aczkolwiek użycie slajdów nie jest konieczne. Dopuszczalna jest prezentacja ustna z trzema zdjęciami odnoszącymi się do tematu lub bez nich.

3. Temat wystąpienia jest dowolny, aczkolwiek nie może być obraźliwy, wulgarny lub naruszać uczucia słuchaczy.

4. Wystąpienie powinno być ciekawe i mieć przesłanie, tak aby słuchacz miał swoje przemyślenia co do tematu oraz chciał usłyszeć prezentację po raz kolejny. Mile widziane poczucie humoru, osobiste historie wplecione w treść wystąpienia oraz użycie rekwizytów.

5. Język angielski użyty w prezentacji powinien być co najmniej na poziomie B2. Przy ocenianiu wystąpienia będą brane pod uwagę, m.in. wymowa, logika, spójność wypowiedzi, użyte słownictwo, poprawność gramatyczna oraz czy prezentacja została wygłoszona w sposób jasny i klarowny, czy pozytywnie oddziałuje na odbiorcę, czy jest ciekawa pod względem użytej techniki oraz czy wymagała większego nakładu pracy.

6. W prezentacji dopuszczalne jest użycie krótkiego filmiku, zaśpiewanie piosenki w języku angielskim lub zagranie na jakimś instrumencie, tak aby było to związane z tematem prezentacji.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Studium Języków Obcych.