Podstrona: Prof. Grzegorz Budzik powołany do Rady ds. innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2024-10-23
, red.  Anna Worosz
Członkowie Rady ds. innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce z M. Mrówczyńską 9pośrodku). Pierwszy z prawej prof. G. Budzik,

Prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, kierownik Katedry Konstrukcji Maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa został powołany w skład Rady ds. innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce.

Powołania członkom Rady ds. innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce wręczyła podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Maria Mrówczyńska. „Cieszę się, że Rada ds. innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce rozpoczyna swoją działalność. Jej zadania są kluczowe dla rozwoju nowoczesnej nauki i edukacji w Polsce. Współpraca ekspertów pozwoli na wypracowanie rozwiązań, które nie tylko usprawnią funkcjonowanie naszych uczelni, ale również wpłyną na wzmocnienie innowacyjności w całym sektorze nauki. Jestem przekonana, że działania tego zespołu przyczynią się do zwiększenia konkurencyjności polskiego szkolnictwa na arenie międzynarodowej” – mówiła wiceminister M. Mrówczyńska.

Do kluczowych zadań Rady ds. innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce należą identyfikacja i analiza problemów związanych z polityką innowacyjności w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego, przegląd rozwiązań organizacyjno-prawnych oraz opracowywanie systemowych założeń dotyczących rozwoju innowacji. Dodatkowo, jej celem będzie promowanie działań ministra w zakresie wspierania innowacyjności na uczelniach oraz w środowisku naukowym. W skład tego gremium weszli specjaliści reprezentujący środowisko naukowe z całego kraju, a pracami zespołu będzie kierował prof. Michał Wieczorowski.