Podstrona: EUROAVIA – „Najlepsi z najlepszych! 2.0” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

EUROAVIA – „Najlepsi z najlepszych! 2.0”

2017-07-06 , red.  Artur Polakiewicz
EUROAVIA – „Najlepsi z najlepszych! 2.0”

Znamy wyniki naboru do programu „Najlepsi z najlepszych! 2.0”, o którym pisaliśmy w aktualnościach. Jedyną zakwalifikowaną do niego organizacją studencką z Politechniki Rzeszowskiej jest KN EUROAVIA.

Spośród 103 zgłoszeń (ocenianych merytorycznie przez zespół ekspertów) minister nauki i szkolnictwa wyższego zatwierdził 63 oferty, które otrzymają dofinansowanie. Znalazł się wśród nich projekt rzeszowskich studentów lotnictwa: „Studenci Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów w międzynarodowych zawodach prototypów bezzałogowych obiektów latających”. Przyznane środki bardzo ułatwią realizację zamierzeń oraz pogłębianie wiedzy.

Dofinansowanie z MNiSW ułatwi EUROAVII udział w prestiżowych międzynarodowych zawodach SAE Aero Design 2018 organizowanych corocznie w USA przez stowarzyszenie SAE oraz Lockheed Martin. Dodatkowo członkowie koła będą uczestniczyć w europejskiej edycji zawodów samolotów udźwigowych Air Cargo Challenge 2017.

Do tej pory studenci KN EUROAVIA na trwałe zapisali się w rywalizacji w zawodach samolotów typu cargo. W Air Cargo Challenge 2015 zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. w kategorii modeli drewnianych. Dodatkowo w zeszłym roku EUROAVIA zakwalifikowała się do pierwszej edycji programu „Najlepsi z najlepszych”, co umożliwiło jej udział w zawodach SAE AERODESIGN EAST 2016 i zaowocowało 2. miejscem wśród 68 drużyn z całego świata w kategorii dokumentacji technicznej i 7. miejscem w klasyfikacji generalnej. Ponadto w międzynarodowych zawodach SAE Aero Design East 2017 na 40 startujących zespołów z całego świata studenci lotnictwa PRz zajęli 4. miejsce za prezentację ustną modelu, 6. miejsce za średni największy podniesiony ciężar i 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Program „Najlepsi z najlepszych! 2.0” jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój wspierającego działalność wybitnie uzdolnionych studentów. Ostatecznie MNiSW przeznaczy na ten cel 9,47 mln zł. Uzyskane środki zostaną wykorzystane na udział w międzynarodowych konkursach, zawodach lub konferencjach.

„Najlepsi z najlepszych! 2.0” to kontynuacja programów „Najlepsi z najlepszych!” oraz „Generacja Przyszłości” realizowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ubiegłych latach.

Gratulujemy!