06 Kwi

9. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy na Politechnice Rzeszowskiej

To cykliczna impreza, której celem jest popularyzacja nauki i techniki w formie rodzinnego pikniku. Politechnika Rzeszowska jest głównym partnerem merytorycznym tego wydarzenia.
06 Kwi

Komisja ds. etyki w nauce w sprawie wypowiedzi publicznych uczonych

Komisja do spraw etyki w nauce na posiedzeniu plenarnym w dniu 12 marca 2018 r. opracowała stanowisko w sprawie wypowiedzi publicznych uczonych w sprawach ważnych dla społeczeństwa i państwa.

22 Mar

Prof. Leonard Ziemiański odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prof. dr hab. inż. Leonard Ziemiański z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
15 Mar

Studia II stopnia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Zarządzania

Pierwszy nabór chętnych na studia zostanie uruchomiony na rok akademicki 2018/2019.

01 Mar

PRz uruchamia studia dotyczące zarządzania w sporcie i biogospodarki

Pierwszy z nich będzie przygotowywać ekspertów zarządzania w sporcie, natomiast drugi będzie kształcić inżynierów zajmujących się gospodarką biologicznymi zasobami odnawialnymi.
20 Lut

[VIDEO, FOTO] INNOWACYJNE premiery na Politechnice Rzeszowskiej

Mobilne laboratorium szybkiego reagowania CALIBRON firmy GC ENERGY z Rzeszowa oraz pierwszą polską przemysłową drukarkę 3D SONDA SYS, zaprezentowano podczas konferencji INDUSTRY 4.0.

15 Lut

Absolwent PRz laureatem konkursu „Student-wynalazca"

Nagrodzone urządzenie przeznaczone jest szczególnie dla osób po udarze mózgu, mających problem z zaburzeniami w funkcjonowaniu jednej strony ciała.
13 Lut

Patronat Politechniki Rzeszowskiej nad PWSTE w Jarosławiu

Na mocy porozumienia obydwie uczelnie będą współpracowały w zakresie naukowo – dydaktycznym, przy promocji nowoczesnych rozwiązań i badań naukowych dotyczących innowacyjności i przedsiębiorczości.