15 Mar

Studia II stopnia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Zarządzania

Pierwszy nabór chętnych na studia zostanie uruchomiony na rok akademicki 2018/2019.
01 Mar

PRz uruchamia studia dotyczące zarządzania w sporcie i biogospodarki

Pierwszy z nich będzie przygotowywać ekspertów zarządzania w sporcie, natomiast drugi będzie kształcić inżynierów zajmujących się gospodarką biologicznymi zasobami odnawialnymi.

20 Lut

[VIDEO, FOTO] INNOWACYJNE premiery na Politechnice Rzeszowskiej

Mobilne laboratorium szybkiego reagowania CALIBRON firmy GC ENERGY z Rzeszowa oraz pierwszą polską przemysłową drukarkę 3D SONDA SYS, zaprezentowano podczas konferencji INDUSTRY 4.0.
15 Lut

Absolwent PRz laureatem konkursu „Student-wynalazca"

Nagrodzone urządzenie przeznaczone jest szczególnie dla osób po udarze mózgu, mających problem z zaburzeniami w funkcjonowaniu jednej strony ciała.

13 Lut

Patronat Politechniki Rzeszowskiej nad PWSTE w Jarosławiu

Na mocy porozumienia obydwie uczelnie będą współpracowały w zakresie naukowo – dydaktycznym, przy promocji nowoczesnych rozwiązań i badań naukowych dotyczących innowacyjności i przedsiębiorczości.
13 Lut

Naukowiec Politechniki Rzeszowskiej ze stypendium Komisji Fulbrighta

Arkadiusz Bednarz, otrzymał prestiżowe stypendium Komisji Fulbrighta w USA. Chce je zrealizować w Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona, gdzie będzie prowadzić badania niezbędne do ukończenia doktoratu.

10 Lut

Pierwsi absolwenci Politechniki Rzeszowskiej z zakresu inżynierii medycznej

Układ pomiarowy pozwalający na badanie pracy serca, analizator mowy, analizator szmerów oddechowych - to tylko wybrane przykłady prac inżynierskich studentów inżynierii medycznej.
09 Lut

Wizyta przedstawicieli Korea Business Center Warszawa na PRz

Rozmowy z władzami naszej uczelni dotyczyły m.in. przyszłej współpracy z uczelniami z Korei Południowej.