Podstrona: Otwarcie wystawy prac malarsko-rysunkowych studentów architektury / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Otwarcie wystawy prac malarsko-rysunkowych studentów architektury

2021-12-08 , red.  Cezary Szpytma, Marta Jagiełowicz
Wystawa prac,

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się otwarcie wystawy prac malarsko-rysunkowych studentów architektury. Wystawa jest podsumowaniem pleneru kończącego pierwszy rok nauki na tym kierunku. Opiekę nad studentami sprawowali dr inż. arch. Cezary Szpytma oraz dr inż. arch. Igor Labuda.

Uczestnicy wydarzenia

W wydarzeniu uczestniczyli rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury prof. dr hab. inż. Lech Lichołai wraz z prodziekanem ds. kształcenia dr inż. Marzeną Kłos, a także pracownicy i studenci WBIŚiA. Otwarcia wystawy dokonał dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury prof. Lech Lichołai.

O wystawie

Wystawa jest podsumowaniem pleneru kończącego pierwszy rok nauki na kierunku architektura. Plener, który odbył się 9-17 września br., służył rozwijaniu umiejętności odwzorowania przestrzeni z perspektywy człowieka, kształceniu umiejętności obserwacji oraz nauce wykorzystania rysunku perspektywicznego jako ważnego narzędzia w pracy architekta. Studenci wykonalni łącznie prawie 500 prac, z których znaczna część prezentuje wysoki poziom warsztatowy i artystyczny. Na wystawie zaprezentowane zostały najlepsze prace wykonane w różnych technikach: farbami akrylowymi na płótnie, farbami na kartonie oraz ołówkiem na kartonie. Tematyka prac związana była z krajobrazem miejskim Rzeszowa: budynkami, zielenią i małą architekturą.