Podstrona: Rektor Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego z wizytą na PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Rektor Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego z wizytą na PRz

2024-07-04 , red.  Edyta Ptaszek
Od lewej: prof. G. Kalda, prof. S. Matiukh, prof. P. Koszelnik, prof. G. Ostasz,

Rektor Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego prof. Serhii Matiukh przyebywał z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej. Spotkanie władzami naszej uczelni dotyczyło spraw związanych z rozwijaniem współpracy między uczelniami w ramach podpisanej umowy dwustronnej.

Politechnikę Rzeszowską reprezentowali rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik i prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz. W spotkaniu uczestniczyły także kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Edyta Ptaszek i prof. dr hab. inż. Galyna Kalda. Strony zgodnie stwierdziły, że mimo niesprzyjającej sytuacji geopolitycznej do wymiany akademickiej należy podtrzymywać relacje akademickie, wykorzystując do tego narzędzia zdalne. Jednym z elementów realizacji umowy są wspólne publikacje naukowe i uczestnictwo w komitetach naukowych, a szczególny nacisk został skierowany na współpracę z zakresu informatyki.

Rektor Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego zapoznał się z infrastrukturą Politechniki Rzeszowskiej, miał okazję obejrzeć miasteczko akademickie, Bibliotekę i laboratoria na Wydziale Zarządzania. Program wizyty obejmował również zwiedzanie zamku w Łańcucie.

Chmielnicki Uniwersytet Narodowy jest największym uniwersytetem na Podolu. Kształcenie prowadzone jest w 40 specjalnościach na 7 fakultetach.