Podstrona: POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza / Strona: 117

17 Kwi

Podziękowanie Rektora Elekta społeczności akademickiej Politechniki Rzeszowskiej

Nowo wybrany Rektor Elekt składa serdeczne podziękowania społeczności akademickiej Politechniki Rzeszowskiej.

Nowy Rektor Politechniki Rzeszowskiej wybrany

Uczelniane Kolegium Elektorów dokonało wyboru nowego Rektora Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2020-2024. Został nim w pierwszej turze głosowania dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz.

Dziekan Wydziału Zarządzania członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz znalazł się w gronie ekspertów I zespołu nauk społecznych Polskiej Komisji Akredytacyjnej przy dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie oraz dyscyplinie nauki prawne.

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali prototyp respiratora

Respirator został stworzony na potrzeby pacjentów zakażonym koronawirusem, którzy znajdują się w ciężkim stanie zdrowia i wymagają wsparcia w oddychaniu.

14 Kwi

Agencja Badań Medycznych uruchamia konkurs dot. COVID-19

Prace badawczo – rozwojowe mogą dotyczyć opracowania: nowych rozwiązań diagnostycznych związanych z COVID19, skutecznej szczepionki na COVID-19 lub terapii dla osób chorujących na COVID-19.
11 Kwi

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice

Każdego dnia 200 szt. przyłbic ochronnych produkuje się na 20 drukarkach 3D w Katedrze Konstrukcji Maszyn Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.

08 Kwi

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, Rektor Politechniki Rzeszowskiej składa życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
08 Kwi

Życzenia Wielkanocne od Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych składa Lidia Chalińska - Dyrygent wraz z członkami Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.