21 Gru

Politechnika Rzeszowska będzie zarządzać Międzyuczelnianym Laboratorium w...

Umowę w tej sprawie podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.
21 Gru

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współpracę z Polską Spółką Gazownictwa

Wizyta dotyczyła zapoznania się z działalnością Politechniki Rzeszowskiej oraz nawiązania ścisłej współpracy w zakresie badawczo-rozwojowym, jak również w zakresie organizacji wspólnych przedsięwzięć.

18 Gru

Nowe laboratorium Politechniki Rzeszowskiej dzięki współpracy z biznesem

Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki utworzone zostanie laboratorium w zakresie sensoryki, sieci przemysłowych oraz identyfikacji przemysłowej.
29 Lis

Zaproszenie na seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle"

Seminarium dotyczyć będzie zagadnień związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technik CAE w projektowaniu różnorakich urządzeń i konstrukcji.

28 Lis

Wizyta przedstawicieli PRz na Targach FORMNEXT 2017

Bezprecedensowym wydarzeniem podczas targów, zwłaszcza dla polskiego przemysłu była światowa premiera pierwszej polskiej przemysłowej drukarki 3D do spiekania proszków polimerowych firmy SONDASYS.
22 Lis

II posiedzenie kapituły Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej

30 listopada poznamy listę tegorocznych laureatów Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej.

18 Lis

Rozszerzenie Konsorcjum COP – Tradycja, Obronność

Skład Konsorcjum został powiększony o dwie kluczowe w naszym kraju uczelnie reprezentujące szkolnictwo morskie: Akademię Morską w Gdyni oraz Akademię Morską w Szczecinie.
17 Lis

Województwo podkarpackie uczestnikiem programu Clean Sky Joint Undertaking

Porozumienie w tej sprawie podpisano w czasie Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa. Uczestnikiem uroczystości był rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski.