16 Kwi

[FOTO] Porozumienie Stalowowolskie podpisane

Rozbudowę bazy dydaktycznej, infrastruktury naukowo-badawczej oraz laboratoryjnej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej zakłada podpisane Porozumienie Stalowowolskie.
01 Kwi

Tłumy studentów podczas seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle”

Seminarium było poświęcone wykorzystaniu środowiska obliczeniowego ANSYS w procesie projektowania urządzeń i konstrukcji związanych z inżynierią medyczną, przemysłem samochodowym i lotniczym.

29 Mar

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne - filary i...

Wydarzenie organizuje Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania PRz oraz Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza. Weźmie w nim udział ponad 150 prelegentów.
12 Mar

EUROAVIA Rzeszów na konferencji naukowej w Instytucie Lotnictwa

Zespół konstruktorski EUROAVII zaprezentował samolot, który brał udział w zawodach SAE Aero Design 2018 w USA. Model ten wylatał dwa brązowe medale.

11 Mar

Konsorcjum Regionalne dla kosmicznych startupów

Politechnika Rzeszowska została jednym z 12 partnerów Konsorcjum Regionalnego Rzeszów, które ma zajmować się wspieraniem startupów, wykorzystujących technologie kosmiczne.
15 Lut

Umowa o współpracy z firmą Symkom

W ramach podpisanej umowy strony zobowiązują się do podjęcia współpracy w zakresie prowadzenia badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych oraz organizacji praktyk i staży studenckich.

31 Sty

Podkarpacie dla biznesu - konferencja ZUS na Politechnice Rzeszowskiej

Dyskutowano m.in. o zmianach w przepisach prawa pracy i bhp, o elektronicznych zwolnieniach lekarskich, o E-akta, a także o projekcie nowego prawa zamówień publicznych i prawie pracy w oświacie.
25 Sty

Politechnika Rzeszowska na III Targach Wschodnich

Przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej prezentują ofertę kształcenia naszej uczelni podczas III Targów Wschodnich w G2A Arena w Jasionce.