Podstrona: POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza / Strona: 87

12 Kwi

Cyfrowe metody badania wad kręgosłupa

Stworzenie zintegrowanego urządzenia do prowadzenia cyfrowej diagnostyki wad kręgosłupa to unikatowy projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej.
08 Kwi

Politechnika Rzeszowska członkiem The Baltic University Programme

Politechnika Rzeszowska przystąpiła do jednej z największych sieci uniwersyteckich na świecie, jaką jest The Baltic University Programme.

07 Kwi

Grant badawczy finansowany w ramach konkursu PRELUDIUM 19

Projekt badawczy dotyczy syntezy szczotek polimerowych w oparciu o strukturę trokserutyny metodami ATRP ze zredukowaną ilością katalizatora.
31 Mar

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych składa rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

31 Mar

Ośrodek Kształcenia Lotniczego otrzymał certyfikat CAMO

Ośrodek Kształcenia Lotniczego otrzymał Certyfikat Zatwierdzenia Organizacji Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu.
29 Mar

Ruszył nabór wniosków w programach Bekker NAWA i Ulam NAWA

W ramach programów możliwe jest m.in. prowadzenie badań naukowych oraz pozyskanie materiałów do badań lub publikacji naukowych.

26 Mar

Uczelnia podpisała umowę z firmą Talkin Things Spółka z o.o.

Strony będą m.in. prowadzić wspólne badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w zakresie techniki radiowej identyfikacji obiektów RFID.
24 Mar

Czwarte miejsce zespołu Innspace w konkursie Moon Base Design Contest

Projekt zgłoszony do konkursu to baza na Księżycu wykonana za pomocą druku 3D, w której główną rolę grają… algi.