Podstrona: POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza / Strona: 3

12 Kwi

Cyfrowe metody badania wad kręgosłupa

Stworzenie zintegrowanego urządzenia do prowadzenia cyfrowej diagnostyki wad kręgosłupa to unikatowy projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej.
07 Kwi

Grant badawczy finansowany w ramach konkursu PRELUDIUM 19

Projekt badawczy dotyczy syntezy szczotek polimerowych w oparciu o strukturę trokserutyny metodami ATRP ze zredukowaną ilością katalizatora.

15 Mar

Nabór wniosków do konkursu NCBiR

Rusza nabór wniosków do konkursu na propozycje tematów zamawianych w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych GOSPOSTRATEG.
04 Mar

Roboty przemysłowe na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym

Na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli utworzono Laboratorium Robotyki, które ma kształcić kadrę i doskonalić technologie na potrzeby Przemysłu 4.0.

01 Mar

Sukces pracownika Wydziału Chemicznego w konkursie SONATA BIS 10

Dr hab. inż. Paweł Chmielarz, prof. PRz został kierownikiem grantu badawczego finansowanego w ramach konkursu SONATA BIS 10.
24 Lut

System do analizy i monitoringu jakości powietrza na WBMiL

Laboratorium Ekologii Motoryzacyjnej zostało doposażone w specjalistyczny mobilny system do analizy i monitoringu gazowych i pyłowych zanieczyszczeń powietrza.

22 Lut

Inteligentne specjalizacje tematem międzynarodowej debaty

Międzynarodowa debata samorządowa dotyczyła roli inteligentnych specjalizacji w budowaniu przyszłości regionów oraz nowych tendencji w budżecie UE na lata 2021–2027.
18 Lut

System do rehabilitacji rąk doceniony w XI konkursie „Student-Wynalazca”

System do rehabilitacji rąk składa się z aplikacji na urządzenie z systemem Android oraz trzech urządzeń zewnętrznych, które idealnie wpasowują się w system rehabilitacji zdalnej.