03 Mar

Za nami III Konferencja Bezpieczeństwa Lotniczego

Już po raz trzeci na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu w lotnictwie. Inicjatywa Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz jako jednostki uczelnianej kształcącej prak
25 Lut

Zaproszenie do udziału w konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne – filary...

Celem Konferencji jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii.

21 Lut

Pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

Celem projektu było zbudowanie innowacyjnego napędu hybrydowego bazującego na ogniwie wodorowym. Napęd ten zabudowano na płatowcu motoszybowca i przeprowadzono tzw. próby mobilne na lotnisku OKL PRz.
21 Lut

Światowy Dzień Inżyniera

Światowy Dzień Inżynierii Zrównoważonego Rozwoju (World Engineering Day for Sustainable Development) będzie obchodzony corocznie począwszy od 4 marca 2020 roku.

07 Lut

Najnowsza monografia Oficyny Wydawniczej Politechniki Rzeszowskiej

Autor książki odsłania przed filozofią nauki i ogólną metodologią nauk nowy, niezwykle rozwojowy obszar badań, eksperymentowania i praktycznego zaangażowania, jakim jest ocena technologii.
06 Lut

Nagrody Ministra Rozwoju dla pracowników Politechniki Rzeszowskiej

Dr inż. arch. Joanna Dudek i dr inż. arch. Magdalena Szpytma zostały laureatkami Konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju za rozprawę doktorską.

04 Lut

Wybór języka obcego dla studentów Politechniki Rzeszowskiej

Lektorat języka obcego dla studentów Politechniki Rzeszowskiej to nauka jednego języka obcego, proponujemy angielski, niemiecki, francuski i rosyjski.
03 Lut

14 naukowców z PRz wybranych na członków Komitetów Naukowych PAN

Polska Akademia Nauk ogłosiła wyniki wyborów do wszystkich komitetów naukowych PAN nowej kadencji 2020-2023. 14 pracowników Politechniki Rzeszowskiej zostało wybranych do 12 komitetów naukowych PAN.