01 Cze

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację na studia

Uczelnia przygotowała blisko 5,3 tys. miejsc na studia I i II stopnia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 28 kierunków studiów.
30 Maj

[FOTO] Ks. prof. Michał Heller doktorem honoris causa Politechniki Rzeszowskiej

Wyróżnienie zostało przyznane w uznaniu osiągnięć Księdza Profesora z zakresu nauk teologicznych, w szczególności specjalizującemu się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii i relacji nauka-wiara.

24 Maj

[VIDEO] IV Konferencja Naukowa Bezpieczeństwo energetyczne – filary i...

W konferencji wzięło udział ponad 300 zarejestrowanych uczestników, ok. 1200 słuchaczy biernych oraz 2500 internautów. Wygłoszono ponad 70 referatów naukowych i zaprezentowano 40 posterów naukowych.
22 Maj

Finał XI edycji Podkarpackiego Konkursu Chemicznego na Politechnice Rzeszowskiej

W XI edycji konkursu wzięło udział 275 uczniów z 46 szkół z województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Zwyciężyło V Liceum Ogólnokształcące z Krakowa.

21 Maj

Horyzont 2020 - spotkanie informacyjne

Wydarzenie odbędzie się 29 maja 2019 (środa) o godz. 11:00 w Sali Tradycji. Zgłoszenia dotyczące udziału przyjmowane są do 28 maja.
17 Maj

Porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Zespołem Szkół w Ożarowie

W ramach porozumienia Politechnika Rzeszowska m.in. obejmie patronatem klasy o profilu mechanicznym w Zespole Szkół w Ożarowie. Współpraca będzie realizowana przez Wydział Mechaniczno-Technologiczny.

15 Maj

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z Helmut Schmidt University

Wspólne badania będą dotyczyć m.in. aktualnych zagadnień i innowacyjnych rozwiązań, szczególnie w dziedzinie zasilania elektrycznego, elektromobilności i specjalnej techniki napędowej.
14 Maj

ProtoLab w Podkarpackim Centrum Innowacji już otwarty

Pracownia ProtoLab ma pomagać w rozwijaniu przedsiębiorczych kompetencji studentów. Funkcjonuje w ramach Podkarpackiego Centrum Innowacji. Jednym z partnerów tego projektu jest Politechnika Rzeszowska