08 Lut

Tłumy uczniów na Seminarium "Wybrane problemy chemii"

Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło prawie 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa podkarpackiego. Laboratoria w ciągu dwóch dni odwiedziły 24 grupy uczniów.
07 Lut

Już jest nowy numer „Gazety Politechniki”

W numerze prezentujemy artykuły poświęcone m.in. promocjom habilitacyjnym i doktorskim oraz konferencjom naukowym organizowanym na naszej uczelni.

05 Lut

"Expect the Unexpected" - nowy podręcznik języka angielskiego dla pilotów

Książkę oparto na autentycznych nagraniach z przestrzeni powietrznej, udostępnionych przez portal LiveATC. Prawdopodobnie to pierwsza tego typu publikacja na rynku wydawniczym.
31 Sty

Stypendia dla wybitnych studentów wręczone

Siedmiu studentów naszej uczelni otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.

31 Sty

Siedem kierunków studiów w języku angielskim na Politechnice Rzeszowskiej

Od nowego roku akademickiego Politechnika Rzeszowska uruchamia siedem kierunków studiów I stopnia w języku angielskim. Jest to zarówno oferta dla kandydatów z zagranicy jak i z Polski.
23 Sty

System Komunikacji Migowej - SyKoMi nominowany w konkursie „Eureka! DGP-...

Wynalazek naukowców PRz znalazł się wśród 20 wynalazków nominowanych do nagrody głównej konkursu, do którego zakwalifikowały się 54 wynalazki nadesłane przez uczelnie i instytucje badawcze.

21 Sty

80 punktów dla Oficyny Wydawniczej Politechniki Rzeszowskiej

MNiSzW opublikowało wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe. Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej jest na liście wydawnictw z poziomem 80 punktów.
17 Sty

Konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka dla młodych doktorantów

Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej ogłasza konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka, tragicznie zmarłego filozofa, jednego z założycieli klubu. Nagroda to 5000 zł netto.