01 Mar

Wyjedź do USA na stypendium Fulbrighta

Wnioski można składać do 10 czerwca 2019 r. Konkurs adresowany jest do doktorantów na polskich uczelniach i instytucjach naukowych, którzy są w trakcie pisania rozprawy doktorskiej.
25 Lut

12 milionów złotych na Regionalne Centrum Doskonałości

Politechnika Rzeszowska otrzymała prawie 12 mln zł na realizację projektu „Regionalne Centrum Doskonałości Automatyki i Robotyki, Informatyki, Elektrotechniki, Elektroniki oraz Telekomunikacji PRz".

21 Lut

[VIDEO] Zaproszenie na IV Konferencję Naukową „Bezpieczeństwo energetyczne -...

Celem Konferencji jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii.
19 Lut

Zimowa rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej zakończona z sukcesem

17 kierunków studiów II stopnia uruchamia Politechnika Rzeszowska po zimowej rekrutacji, która trwała do 14 lutego. O miejsca na studiach ubiegało się ponad 1200 osób.

14 Lut

Ruszył nabór wniosków w Programie stypendialnym dla Polonii

Wnioski w Programie stypendialnym dla Polonii można składać do 31 marca 2019 r. w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym NAWA.
11 Lut

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Leżajsku

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli obejmie patronatem klasy o profilu mechanicznym w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku.

08 Lut

Tłumy uczniów na Seminarium "Wybrane problemy chemii"

Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło prawie 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa podkarpackiego. Laboratoria w ciągu dwóch dni odwiedziły 24 grupy uczniów.
07 Lut

Już jest nowy numer „Gazety Politechniki”

W numerze prezentujemy artykuły poświęcone m.in. promocjom habilitacyjnym i doktorskim oraz konferencjom naukowym organizowanym na naszej uczelni.